Avni Ballıbaba

WEB Siteme Hoşgeldiniz

HİZMET

Avni Baba yazılarında insanın kendisine, ailesine, toplumuna ve insanlığa hizmet edebilmesinin bir insanlık görevi olduğunu yazıyorsun. 
Hizmet ne ve nasıl olmalı?
Üzerine düşünceler…

HİZMET; İnsanın yetisiyle yapılmasını, yerine getirilmesini hissettiği 
İNSANLIK DUYGUSU ve SAYGISI... 
Ve
İnsan, insanlık için her konu da yapılan, yararlı olabilenin HİZMET olduğunu kabul ediyorum.
Çünkü küçük dahi olsa yapabilecek her hizmetin vereceği memnunluk ve huzurla yaşamın, boşa harcanmadan yaşanılanın değerli bir HAYAT olduğunu düşünüyorum.

Ben varsam dünya var, gerisi beni ilgilendirmez diyen olabilir. Eğer birey insanlık için iyi ve yararlı olanı umursamıyorsa, yaşam yolculuğunda er ya da geç umursamaya ihtiyaç duyacağı kaçınılmazdır.

Yaratıcı düşünceleri ve yapıtlarıyla başlangıçtan bu günlere kadar olan gelişmelerin insanlığa hizmet edenlerin varlığıyla olduğu “insanlık için iyi olanı da kötüye kullanımların dışında” asla inkâr edilemez. 
İnsanlığın bu günkü seviyesine ulaşmasında bilgi ve hizmetleri geçen her insanın doğaya ve insanlığa duydukları saygıyla olduğunu düşünüyorum.

İnsan araştıran bilen olmadıkça, kulaktan dolma bilgi ve cehaletin verdiği cesaretle yapılan hizmetin ne kendisine ne de bir kimseye yararı olmuyor. 
Ancak BİLGİLİ, insanı ayırımsız kabul eden, insana, insanlığa hizmet için, EMEĞİYLE elinden gelebileni yapmış, yapabilen, bir şeyler katabilmiş, katabilen her hümanist kişiye şükran ve saygılar sunuyorum.

Özet olarak bencileyin ne, neden, nasıl ve niçinleri açıklamaya çalıştım. 

Sevgiler,
Avni Baba

Herhangi bir yorum bulunamadı.

Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Ad Soyad  
E-Posta    
Yorumunuz