Avni Ballıbaba

WEB Siteme Hoşgeldiniz

Büyüksün Baba

Dünün gölgesinde yeşermeye çalışır bugün. Güneşe uzanmaya çalışır büyümek için. Dünün çözümsüzlükleri, bitirilmeyen hesaplaşmaları izin vermez ona. Serpilip, gelişemeden kavrulur kalır. Böyle sürüp gider bu döngü. Çevremizdekilerin çoğu dünden yakınır, bugünden bunalır. Her köşede sadece karakterlerin isimlerinin farklı olduğu aynı hikâyeyi anlatır herkes, kendisininkini özgün sanarak.

Gelecekten seslenir bana Avni Baba. O günkü beni aşarsa O’ndan öğrendiklerim, bayram gizlenceliği gibi ambalajıyla saklar bunları zihnim. Günü gelince, yeterince olgunlaşıp, geliştiğimde açılır paket. Doğruluğu, güncelliği onlarca deneyimle, gözlemle kanıtlanır, hak verilir ve her seferinde “Büyüksün Baba” denir usulca.

Geleceğe çağırıyor beni Baba. O’nu tanımadan önce saplantılı dün-kavruk bugün döngüsünde düşündüğümden çok farklı bir geleceğe. Politika ve din konularından arınmış, aydınlık bir gelecek. Bütün biletlerim, rezervasyonlarım iptal oluyor bir anda. Bütün biriktirdiklerim değersiz. Bir arınma sürecine giriyorum. Kitaplığımda yeni yerler açılıyor. Arkadaşlarımla, dostlarımla sohbetlerimin konuları değişiyor. Zihnimdeki, dilimdeki, elimdeki yapay zarları, eldivenleri kaldırarak ‘insan’a dokunmaya başlıyorum.

Gelecekten seslenir bana Avni Baba. Görevini bilir zihnim. O günkü beni yakalayanları kullanır. Aşanları büyük bir özenle saklar. Ama çoğu kez teşekkür eksik kalır, hasret örseler, kelimeler doyurmaz. İkisi öne çıkıverir ansızın: “Büyüksün Baba”…

Ahmet SAKIN

28 Ağustos 2016
  

Selam, Yaşamını belirlediğin insanlığa hizmet anlayışı, inancı, amacıyla düşüncelerin, yazıların ve eylemlerinle insan’a dokunmaya başlayan… Hümanist Oğlum, Büyük; Belirlediği kendi değerleri üzerindeki aşırı inancı olan... Düşünce, söz, yazılarıyla eylemde bulunan insana deniyor. İnsanın kendisinden sonraki nesillere yaşayarak kazanılan birikimlerini, tecrübelerini ve anılarını paylaşmasının insanlık borcu olduğunu düşünüyorum. Yalnız hizmet anlayışıyla devam eden ve benim olduğu kadar sizlerinde olan, “www. avniballibaba.com” sitemize devamlı yazılarınla çok yararlı olacağına inanıyorum. Bir müptedi ve büyük olmadığımı bilen olarak; Edebiyat eğitimi görmüş, geleceğin Büyük İnsanı Ahmet Sakın, Sitemize HOŞ GELDİN. Bu ve devam edecek yazılarına şükranlarımı sunuyor.... Sitemiz ve insanlık için yararlı, hayırlı olmasını diliyorum. Sevgiler, Avni Baba


Yazını da vardığın sonucu da çok beğendim Ablacım. Ben Avni Baba'nın önerilerini uygulamaya başladıktan sonra kendimi buldum. Hayatım neredeyse tamamiyle değişti. Ne stres, ne üzüntü, ne de kaygı kaldı yaşamımda. Adeta kendimi yeniden doğurdum. Bunu ne aldığım eğitimle ne de hayat deneyimimle sağladım. Bunu sadece ve sadece Avni Baba'nın ve Ender Anne'nin öğütlerine uyarak, onların yaşamlarını örnek alabildiğim kadar alarak başardım. O nedenle her ikisinin de haklarını ödeyemem. Onları hayatım boyunca minnet ve sevgi ile anacağım. Ve onlardan öğrendiğim her şeyi onları sevgiyle anarak başkalarına da aktaracağım. Umarım bu sitedeki yazılar daha fazla kişiye ulaşır ve daha fazla insana derman olur.


İlk Sayfa 1 Son Sayfa 
Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.

Ad Soyad  
E-Posta    
Yorumunuz